Tytuły produktów - poradnik ecomerce

Tytuł jest bardzo ważnym elementem opisu produktu, jest on tekstem który potencjalny klient widzi jako pierwszy. Ponadto najczęściej tytuł produktu jest jednocześnie tytułem podstrony na której dany produkt się znajduje. Umieszczony jest w znacznikach title odgrywa więc znaczącą rolę na pozycję w wynikach wyszukiwania.

Tworząc więc idealny tytuł trzeba mieć na uwadze dwa aspekty pierwszy to jak najlepsze określenie produktu natomiast drugi to zawarcie w nim słów których klient mógłby użyć szukając danego produktu.

Zastanów się co byś wpisał w wyszukiwarkę

Tytuł jest krótkim tekstem najczęściej około 5 do 8 wyrazów dlatego należ zadbać aby znalazły się w nim jedynie słowa które wnoszą jakąś treść.

Przykład:

Dywan do pokoju w pięciu kolorach

Przeanalizujmy powyższy przykład dowiaduję się z tego tytułu, że przedmiotem jest dywan przeznaczony do pokoju dostępny w pięciu kolorach. Jednak osoba szukająca dywanu wpisała by w wyszukiwarkę prawdopodobnie bardziej konkretne hasło np. brązowy dywan z wełny.

Tak więc warto opisywać osobno nawet podobne przedmioty gdyż cech produktu są w większości przypadków tożsame ze słowami kluczowymi wpisywanymi w wyszukiwarkę.

Tytuł powinien odnosić się do bardziej szczegółowych cech produktów np. Dywan z wełny w kolorze brązowym.

Podsumowując najważniejsze podczas tworzenia tytułu jest przeanalizowanie jakich słów czy wyrażeń użyją klienci szukający danych produktów.