Opisy produktów - poradnik ecomerce

Omawiając metody tworzenia opisów produktów musimy wyróżnić dwa rodzaje opisu pierwszy opis widoczny na stronie prezentowany kupującemu najczęściej obok zdjęcia na stronie produktu drugi opis natomiast jest to opis przeznaczony dla wyszukiwarek zwarty w meta description. Często zdarza się, że teksty są identyczne co najczęściej nie jest korzystne.

Opis przeznaczony dla klienta powinien być możliwie najbardziej dokładny, zawierać możliwie najwięcej informacji po pierwsze aby przekonać do zakupu ale także żeby ograniczyć ilość zadawanych pytań. Długość opisu uzależniona jest od typu produktu, niektóre grupy towarów z racji swoich funkcji potrzebują znacznie bardziej obszernych opisów. Warto wówczas podzielić tekst na części, tak aby klient mógł na początku przeczytać krótką charakterystykę a dopiero gdy będzie zainteresowany szczegółową specyfikacje.

Opis dla wyszukiwarek powinien być zwięzły i zawierać tylko najważniejsze informacje dlatego dobrze jest gdy mechanizm sklepu internetowego pozwala na samodzielne wpisanie znacznika meta description. Dobrze jest także użyć w nim słów kluczowych których może użyć osoba szukająca danego produktu. Ważne jednak by było to logiczne zdanie a nie zlepek słów.